Найцікавіші статті та новини вже чекають

Дорогі колеги!

Ви тримаєте в руках літній випуск журналу «Аудитор України», який ми традиційно готуємо більшим за обсягом – спареним. 

У цьому номері з’явилося дві нові рубрики – «Зовнішній аудит» і «Внутрішній аудит» на зміну традиційній «Аудит». Переконана, це дасть нам змогу краще забезпечувати інформаційні потреби всіх аудиторів України.

Зовнішнім аудиторам буде корисно ознайомитися із новаціями Міжнародних стандартів аудиту (видання 2016–2017 років), які є обов’язковими для застосування з 1 липня нинішнього року. Чим нова редакція стандартів відрізняється від попередніх і де аудиторам потрібно бути особливо пильними, виконуючи свою роботу, – читайте у спеціальній статті номера.

 «Аудитор України» побував на установчому з’їзді аудиторів, що пройшов у Києві. Репортаж з події шукайте в рубриці «Зовнішній аудит».

Що ж до внутрішніх аудиторів, то для них наші експерти підготували рекомендації стосовно підготовки звіту внутрішнього аудиту. Зокрема, щоб він містив чіткі й аргументовані виснов-ки аудиту за результатами перевірки і до того ж спонукав менеджмент до реальних дій для усунення виявлених недоліків.

Як відомо, зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Украї-ні» розширили коло компаній, які мусять складати фінансову звітність за МСФЗ. Тим часом, застосування МСФЗ національними підприємствами поки викликає труднощі, спричинені, з-поміж іншого, суперечностями та розбіжностями між МСФЗ і П(С)БО. Про практичні аспекти трансформації фінансової звітності, складеної за національними стандартами обліку, на МСФЗ-звітність читайте в рубриці «Облік».

Серед іншого розглянули особливості податкового та бухгалтерського обліку експорту товарів у підприємства-експортера, який є платником податку на прибуток і ПДВ, не оминувши питання обліку курсових різниць, обов’язковості продажу інвалютної виручки та порядку зняття експортної операції з валютного контролю.

Щедрою на корисну інформацію стала й рубрика «Податки». Не секрет, що податкове законодавство дає змогу застосовувати пільги і тим самим економити на податках. А втім, із пільгами слід поводитись обережно, особливо з ПДВ. Чим може відгукнутись для платника звільнення від оподаткування ПДВ – читайте у статті рубрики. Радимо звернути увагу й на загальний алгоритм проведення судових експертиз контрольованих операцій на їх відповідність принципу «витягнутої руки», про який докладно розповіли наші експерти.

Для спрощення процесу проведення валютних операцій, поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості України Парламент ухвалив, а Президент підписав Закон України «Про валюту і валютні операції». Певна річ, суб’єктів господарювання, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, цікавить, що зміниться після того, як новий закон запрацює на повну силу? Чи принесе він небачену раніше свободу у здійсненні валютних операцій? Про це й не лише говоримо в рубриці «Право».

Ознайомившись зі статтями рубрики «Консалтинг», ви дізнаєтеся більше про можливості внутрішнього піару для аудиторських фірм та інших компаній і про технології прихованого маніпулювання людською свідомістю, які застосовуються у бізнесі набагато частіше, ніж нам здається.

Насамкінець хочу привітати з Днем Незалежності України! Нехай це свято, велич, красу і драматизм якого ми по-справжньому відчули зовсім недавно, принесе нашій країні довгоочікуваний мир, волю та впевненість у майбутньому. Вірю в Україну і в нас із вами!

З любов’ю до України і до вас,
головний редактор Ірина Кацал!