Найцікавіші статті та новини вже чекають

Дорогі колеги!

Перед вами свіжий випуск журналу «Аудитор України». Мерщій розгортайте часопис – і дізнавайтеся, що ми підготували для вас цього разу.

Коронакриза торкнулася всіх напрямів бізнесу і в більшості випадків змусила підприємства кардинально змінюватися. Не став винятком і аудит. А втім, не лише пандемія спонукає його до глобальних трансформацій. Що впливає на аудит сьогодні? Як змінюється постковідна реальність і як аудиторам безболісно «вписатися» у коловорот змін? Читайте про це в рубриці «Аудит».

Транспортне експедирування є допоміжним видом діяльності, що пов’язаний із перевезенням вантажу. Договори транспортного експедирування укладаються там, де виникають відносини перевезення вантажу, спрямовані на звільнення вантажовідправника та вантажоодержувача від зайвих формальностей щодо організації перевезення та безпосереднього супроводження самого вантажу. За договором транспортного експедирування між перевізником і власником вантажу виникає посередник, який професійно організовує сам процес перевезення. Хоча в результаті замовник отримує саме перевезення. Про особливості обліку під час виконання таких договорів міжнародних перевезень ми говоримо в рубриці «Облік»

Багато практичної інформації міститься в рубриці «Податки». Виправлення помилок у звітності – справа досить неприємна і клопітка, особливо коли на момент виправлення форму звітності змінили. Так сталося цьогоріч із ПДВ-звітністю: декларація з ПДВ разом із додатками двічі зазнала змін, отже, починаючи з березня платники подають ПДВ-звітність за двічі оновленою формою. Відповідно, і виправляти помилки попередніх періодів тепер доводиться в нових формах уточнювального розрахунку та додатках до нього. Як не помилитися під час їх заповнення, допоможе стаття рубрики.

Добросовісність контрагента є визначальною передумовою плідних і тривалих господарських правовідносин. Найчастішим підтвердженням недобросовісності контрагентів для ухилення від виконання договірних зобов’язань є підроблення підпису в договорі. Задля мінімізації ризику потрапляння в такі ситуації в рубриці «Право» розглянемо актуальну судову практику щодо цього питання, висновки з якої допоможуть сумлінним учасникам договірних відносин захистити себе.

Ефективність людей та організацій – обов’язковий чинник, без якого неможливий успіх компанії в довгостроковій перспективі. Для досягнення бізнес-результатів співробітники компанії, працюючи над проєктами або спільними завданнями, об’єднуються в групи. Це можуть бути функціональні команди (співробітники однієї функції), міжфункціональні (наприклад, проєктні групи) або управлінські команди. Залежно від виду команди, для того щоб діяльність групи була ефективною, між її членами необхідно вибудувати якісну взаємодію. Які інструменти й технології допоможуть у цьому – дізнавайтеся зі статті рубрики «Консалтинг».

Зичимо теплого і яскравого літа!

Дякуємо, що читаєте.

З повагою,
головний редактор
Ірина Кацал