Найцікавіші статті та новини вже чекають

Дорогі колеги!

Нам приємно представити вашій увазі червневий випуск часопису «Аудитор України».

Розпочнемо з нашої профільної рубрики «Аудит». Корисну для себе інформацію тут знайдуть як зовнішні, так і внутрішні аудитори. Першим буде цікаво ознайомитися з алгоритмом проведення аудиту запасів, а другим – зрозуміти свою роль в управлінні інтеграційними проектами після угод M&A, тобто злиття і поглинання бізнесу.

Український аудит нині на порозі змін. Як відомо, відповідно до вимог нового профільного закону в Україні будуть сформовані органи регулювання аудиторської діяльності – Аудиторська палата України нового формату й Орган суспільного нагляду. Установчий з’їзд аудиторів, на якому буде обрано Аудиторську палату, відбудеться вже 14 липня 2018 року. Напередодні цієї важливої події ми поспілкувалися із членами Аудиторської палати України нинішнього складу, а також представниками професійних громадських спілок, які згідно із новим законом мають право делегувати своїх кандидатів до членів ради АПУ, і дізналися їхню думку щодо майбутньої події.

Рубрика «Облік» містить також чимало важливої інформації. Зокрема, ми детально розглянули особливості обліку і оподаткування операцій зі статутним капіталом, коригування заробітної плати для розрахунку відпускних та інші цікаві робочі ситуації, що трапляються у житті бухгалтера.

Радимо звернути увагу на рубрику «Податки», у якій ми об’єднали низку актуальних на сьогодні статей. Так, ми зупинилися на багатоаспектному аналізі резервів на підприємстві – відпусток і сумнівних боргів, розглянувши їх створення, облік та оподаткування.

Останнім часом платників ПДВ переслідують проблеми з реєстрацією в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних. У переважній більшості таких випадків винні не платники, а примхи програмного забезпечення, розплачуватись за які доводиться платникам. Що роблять податківці, щоб усунути ці недоліки, і що робити платникам для успішної реєстрації розрахунків коригування – читайте у статті рубрики. Також з рубрики «Податки» дізнавайтеся про оподаткування перехідних відпусток та підготовку звітності з їх урахуванням.

Що стосується рубрики «Право», то й вона припаде до смаку любителям розбирати по поличках небуденні робочі ситуації. Чимало труднощів може викликати організація та оплата праці тимчасових і сезонних працівників. Щоб не ламати голову над ситуаціями, пов’язаними з найманням таких працівників, радимо ознайомитися зі статтею рубрики та висвітлити всі неоднозначні питання.

Крім того, у цій рубриці ми поміркували щодо можливих змін у царині валютного регулювання в Україні. Що, власне, має змінитися та як швидко це станеться – дізнавайтеся зі статті рубрики «Право».
На десерт, у ролі якого традиційно виступає рубрика «Консалтинг», пропонуємо дізнатися секрети успішного стресового інтерв’ю. Фахівці з добору персоналу радять використовувати цей метод тестування для пошуку аудиторів. Тож, озброївшись практичними рекомендаціями авторів статті, можна спробувати перевірити його в дії.

Водночас щиро бажаємо якомога менше стресів у житті і якомога більше сонячних погожих днів, затишних літніх вечорів і натхненних ранків на морських узбережжях.

Яскравого літа!
З найтеплішими побажаннями,
головний редактор
Ірина Кацал