Найцікавіші статті та новини вже чекають

Шановні колеги!

Ви тримаєте в руках свіжий випуск журналу «Аудитор України». Що цікавого ми підготували для вас цього разу – далі.

Розпочнемо з рубрики «Аудит». Пандемія змінила звичні умови життя й роботи, змусивши кожного пристосовуватися до нових правил гри. Внутрішній аудит, засвоюючи уроки коронакризи, уже навчився допомагати своїм організаціям планувати ризики майбутніх криз та ефективно ними керувати. Безперервність діяльності – обов’язкова умова функціонування бізнесу. Яка роль внутрішнього аудиту сьогодні в надважливому питанні підтримання безперервності діяльності? Як забезпечують подальший розвиток бізнесу в умовах COVID-19 світові організації? Про це й не лише – читайте у статті рубрики.

Прискорена амортизація як метод – не нова. А от скорочений строк амортизації (прискорений) у податковому обліку – явище тимчасове. Така амортизація стосується не всіх об’єктів і дозволена лише за певних умов. Останнім часом побільшало практичних питань щодо такого податкового явища, як прискорена амортизація, та й підхід податківців до умов дещо змінився. У рубриці «Облік» ми поговоримо про те, хто може розраховувати на прискорену амортизацію, як її обчислювати та що буде в разі недотримання певних умов.

Наступна рубрика – «Податки». За період з 2018 року сотні найбільших підприємств України вперше перейшли на застосування міжнародних стандартів фінансової звітності, ще десятки перебувають у процесі переходу. І тут виникає декілька питань: як коректно вивести податкові різниці, які різниці призведуть до виникнення відстрочених податків у балансі та як це все правильно подати й розкрити у звітності за МСФЗ. Ми розбиралися докладно із цим питанням в одній зі статей рубрики.

Стрімке поширення коронавірусу у світі й вимушений перехід до віддаленої роботи внесли свої корективи в організацію діяльності більшості компаній та установ. Фактично гнучкий режим праці в сучасних умовах роботодавці практикують досить давно, але в Кодексі законів про працю України досі не було встановлено чітких правил його застосування. Нарешті Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу» від 04.02.2021 р. № 1213-IX внесені зміни до КЗпП. Ним запроваджено два самостійні режими роботи – дистанційна та надомна. У чому ж різниця між ними, які умови характерні для них, які нормативні нюанси застосування гнучкого режиму робочого часу, – з’ясовуємо в рубриці «Право».

Як відомо, Верховна Рада України ухвалила закон на основі законопроєкту № 3623. Цим законом упроваджено електронний облік трудового стажу. Такі зміни викликали чимало запитань, зокрема, щодо правил ведення трудових книжок, де зберігати відомості про трудовий стаж працівників та коли такі зміни стануть обов’язковими для застосування. Відповіді на ці та інші запитання – у статті рубрики «Консалтинг».

Бажаємо сонячного настрою та погожих весняних днів, незважаючи на всі локдауни. Бережіть себе та найрідніших. Усе буде добре!

З повагою,
головний редактор
Ірина Кацал