Найцікавіші статті та новини вже чекають

Дорогі колеги!

Рада представити свіжий випуск часопису «Аудитор України», над яким наша команда наполегливо працювала, вкотре намагаючись приємно вас здивувати.

Цього разу в рубриці «Зовнішній аудит» ми розглянули оновлений Кодекс етики професійних бухгалтерів, який набере чинності в червні 2019 року. Характеризуючи новації документа, варто сказати, що він став простішим для користування. Крім того, цей Кодекс етики більше відповідає потребам професійних бухгалтерів та аудиторів, адже дає відповіді на питання, з якими вони регулярно стикаються у своїй діяльності. Докладніше з його змістом та особливостями застосування знайомтеся у статті рубрики.

Цікавою стала й рубрика «Внутрішній аудит». З неї ви дізнаєтеся про ризики функції внутрішнього аудиту на підприємстві та способи їх нейтралізації. Тут ми розглянули і практичні аспекти бюджетування, його види, техніки та способи організації.

Що ж до теми фінансів – не секрет, що засновники оцінюють бізнес за можливістю отримувати від нього дивіденди. Не меншою мірою це стосується й іноземців. А з огляду на обіцянки урядовців запровадити з 2019 року податок на виведення капіталу зараз чи не найкращий час подбати про необхідні виплати нерезидентам. Зі статті рубрики «Облік» дізнавайтеся, що потрібно для цього зробити. Радимо звернути увагу і на статтю про власну торговельну марку в обліку підприємства, в якій наші експерти дають обґрунтовані відповіді на досить складні та суперечливі питання.

Рубрика «Податки» теж вас не розчарує. У ній ми комплексно розглянули правила обліку та оподаткування життєвого циклу нематеріальних активів на підприємстві. Також зосередили увагу на зведених податкових накладних. Зазвичай податкову накладну складають у день виникнення податкових зобов’язань продавця на кожне повне або часткове постачання товарів чи послуг, а також на суму авансів. Водночас Податковим кодексом України передбачено низку випадків, у яких дозволено оформляти зведені податкові накладні. Що це за випадки та як скласти таку податкову накладну – дізнавайтеся зі статті рубрики.

Переходимо до рубрики «Право». У ній ви знайдете інформацію про міжнародні правила постачання товарів – Інкотермс. Застосовують їх не лише в зовнішній, але й у внутрішній торгівлі. Зі статті рубрики ви дізнаєтеся, якими вони є та навіщо потрібні, що означають таємничі абревіатури FOB, CFR, FCA, на що варто звернути увагу під час їх застосування, як це впливає на визнання доходу в бухобліку.

Насамкінець у рубриці «Консалтинг» ми розбиралися з технологіями нейролінгвістичного програмування – НЛП. Що це таке, чи справді вони існують і є ефективними та чи не застосовують їх часом конкуренти проти вас – читайте у статті рубрики.

Бажаємо порядних людей навколо, заслужених успіхів і винагород, а ще незмінно гарного настрою.


Бережіть себе і професію!
З повагою,
головний редактор
Ірина Кацал