Найцікавіші статті та новини вже чекають

Дорогі колеги!

Ось і добігає кінця 2018 рік. Він став непростим як для нашої держави, так і для професії. На початку року набув чинності удосконалений закон про бухоблік, у липні Аудиторська палата України затвердила нові Міжнародні стандарти аудиту, а на початку жовтня набув чинності новий закон про аудиторську діяльність, який докорінно змінив український аудит, наблизивши його до європейських вимог.

Перейдімо до найцікавішого з грудневого випуску журналу «Аудитор України».

У рубриці «Зовнішній аудит» ви ознайомитеся з рекомендаціями щодо обрання аудитора, враховуючи останні зміни законодавства. Тепер цей процес став викликом для багатьох підприємств. Не до кінця розуміють і самі аудитори, до чого їм слід прагнути, щоб виконати вимоги законодавства. Наші експерти систематизували всю інформацію, підготувавши для вас справжнє керівництво до дій.

Рубрика «Внутрішній аудит» також містить багато цікавої інформації. Цього разу ми зосередили увагу на протидії корпоративному шахрайству. Яка роль функції внутрішнього аудиту в цій непростій справі? Як внутрішнім аудиторам виявляти протизаконні операції на підприємстві та боротися з ними – читайте у статті рубрики. Професія аудитора зазнає змін, швидко реагуючи на перетворення, які відбуваються у світі. Тримати руку на пульсі можна, слідкуючи за змінами ділового середовища не лише України, а й світу. «Аудитор України» поспілкувався з досвідченим внутрішнім аудитором, Президентом Інституту Внутрішнього Контролю України і Білорусі Олександром Мовчаном про сучасні тенденції розвитку внутрішнього аудиту.

Що ж до рубрики «Облік», то вона вас не розчарує. Як відомо, коло підприємств, зобов’язаних застосовувати Міжнародні стандарти фінансової звітності, розширилося. Тож питання коректного застосування МСФЗ працівниками бухгалтерських служб набувають особливої актуальності. У цій рубриці ми розглянули МСФЗ 16 «Оренда». Які проблеми має вирішити новий стандарт? Які головні зміни відбудуться в обліку орендаря та орендодавця у зв’язку із застосуванням стандарту? Як він впливає на фінансову звітність? Про це та інші практичні аспекти переходу на МСФЗ 16 – читайте у статті рубрики.

Рік добігає кінця, а отже, час підбивати підсумки. Тим платникам ПДВ, які протягом року здійснювали одночасно оподатковувані й неоподатковувані ПДВ-операції та розподіляли у зв’язку з цим вхідний ПДВ, потрібно підготуватись до його річного перерахунку. Якими є його особливості? Як заповнити додаток 7 і відобразити результати річного перерахунку в останній декларації з ПДВ цього року – дізнавайтеся з рубрики «Податки».

У рубриці «Право» ми не могли оминути проблему запровадження воєнного стану в Україні. І хоча, на щастя, є сподівання, що наприкінці грудня його буде скасовано, враховуючи нестабільність ситуації в країні, бізнесу буде не зайвим взяти на озброєння практичні рекомендації юристів щодо цього питання.

І все ж Новорічні свята на порозі. Це традиційний час для вручення подарунків не лише рідним і друзям, а й колегам, клієнтам, партнерам по бізнесу. До вибору ділового презенту потрібно підходити дуже відповідально. Про які правила та умовності слід пам’ятати, щоб і ваш подарунок, і ви справили найкраще враження – читайте у статті рубрики «Консалтинг».

Напередодні зимових свят увесь наш колектив бажає вам розкішних подарунків долі, щасливих подій і радісних новин у 2019 році. Нехай здійснюються всі ваші заповітні мрії, у ваших домівках і серцях буде тепло і затишно, а Віфлеємська зірка, яка сповіщає про народження Христа, нехай зігріває ваші душі світлими надіями.

Дякуємо, що були з нами у 2018-му і чекаємо на вас у новому році!

 

Щиро ваша,

головний редактор

Ірина Кацал