Найцікавіші статті та новини вже чекають

Дорогі колеги!

Ви тримаєте в руках перший у 2019 році випуск журналу «Аудитор України». Він є значно більшим за обсягом, тож готуйтеся до шквалу корисної інформації.

Розпочнемо з огляду рубрики «Зовнішній аудит». Тут ви знайдете офіційну інформацію від Аудиторської палати України про скликання чергового з’їзду аудиторів, що відбудеться 18 травня 2019 року. Також ознайомитеся з думками офіційного аудитора державних коштів Валерія Пацкана, який очолює Рахункову палату, стосовно Державного бюджету на нинішній рік, євроінтеграційних процесів у царині державного аудиту, підвищення його якості тощо.

Про цьогорічний Всесвітній економічний форум, що пройшов у Давосі, вже багато сказано. Як світові економіко-політичні тренди, озвучені під час заходу, вплинуть на ринок аудиторських послуг світу і України – читайте у статті Олександра Бойка. У переліку послуг аудиторських фірм віднедавна з’явився аудит на виконання Закону України «Про товариства з обмеженою відповідальністю та товариства з додатковою відповідальністю». Нова послуга буде затребуваною, однак аудиторам слід чітко зрозуміти, як юридично та методологічно правильно проводити такий аудит, дотримуючись одночасно вимог зазначеного закону, профільного аудиторського закону та МСА. Крім того, у рубриці міститься топ-20 аудиторських мереж, альянсів та асоціацій за підсумками 2018 року.

Щедрою на цікаву інформацію стала рубрика «Внутрішній аудит». Внутрішнім аудиторам буде корисно дізнатися, чого очікує бізнес від функції внутрішнього аудиту сьогодні. Позиціонування бізнесу є чи не найважливішим кроком у стратегії його розвитку. З чого почати цей нелегкий процес? Чи є особливості позиціонування та просування внутрішнього аудиту всередині організації – дізнавайтеся зі статті Антона Кузупеєва.

У рубриці «Облік» наші експерти розбиралися з питаннями щодо способів погашення оборотних коштів, організації торгівлі ювелірними виробами через інтернет, оренди автомобіля у фізичної особи, відображення біологічних активів в обліку та звітності за МСФЗ, XBRL в Україні та світі.

Корисною для практиків є й рубрика «Податки». Уже стало звичною справою, що наприкінці календарного року народні обранці вносять зміни до Податкового кодексу України. Не став винятком і фінал 2018 року. На 2019 рік законотворці підкоригували правила стягнення ПДВ і акцизного податку, повністю оновили алгоритм нарахування і сплати туристичного збору. Про всі податкові новації дізнавайтеся зі статті Олега Головка. Наталія Товченик розповіла про особливості оподаткування та обліку дивідендів у 2019 році, а Сергій Рогозний цього разу звернув увагу на практичні аспекти визначення зобов’язань з податку на прибуток у підприємств, що ведуть облік за МСФЗ.

Продовжуючи тему розподілу прибутку та виплати дивідендів, який відбувається на початку кожного нового року, у рубриці «Право» ми деталізували юридичні аспекти розподілу прибутку в акціонерних товариствах і ТОВ, документальне оформлення та порядок виплати дивідендів акціонерам та учасникам.
З рубрики «Консалтинг» дізнавайтеся про секрети графології, як уберегти персонал аудиторських фірм, якого в пору «аудиторських жнив» катастрофічно не вистачає, від зазіхань хедхантерів і чому та як першим особам компанії варто дбати про культуру мовлення і розвивати власні ораторські здібності.
Нехай красномовність ніколи вас не підводить, а впевненість і професіоналізм з кожним днем міцнішають.

Бережіть себе і професію.

 

Щиро ваша,

головний редактор

Ірина Кацал